যমৰাজেও মাতৃৰ আগত আঁঠু ললে, মৃত পুত্ৰক জীয়াই তুলিলে!! আমোদজনক কাহিনীটো পঢ়ক

এগৰাকী মাতৃস্নেহক সমগ্ৰ বিশ্বৰ ভিতৰতে আটাইতকৈ বেছি বিবেচিত কৰা হয়। এগৰাকী মাতৃয়ে সদায় নিজৰ সন্তানক সুৰক্ষা দিয়ে। মাতৃৰ মমতা জীৱ জন্তুৰ লগতে মানুহৰ মাজতো দেখা যায়। আনকি বহুতো জন্তু আছে যিয়ে নিজৰ জীৱন বিপন্ন কৰি সন্তানক বচাবলৈ লয় কিন্তু এৰি নিদিয়ে। মাতৃ স্নেহৰ নিদৰ্শন দাঙি ধৰা এক ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে যমৰাজৰ হাতৰ পৰা মাতৃয়ে উদ্ধাৰ কৰা পুত্ৰক। চিকিৎসকে মৃত ঘোষণা কৰিছিল কিন্তু তৎসত্বেও হাৰ নামানি পুত্ৰক জীয়াই তুলিলে।

ডাক্তৰে উত্তৰ দিছিল, মৃত ঘোষণা কৰিছিল

আচলতে এই ঘটনাটো হাৰিয়ানাৰ বাহাদুৰগড় জিলাৰ য'ত এটি শিশুক ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল। ডাক্তৰে তেওঁক মৃত ঘোষণা কৰিলে আৰু পৰিয়ালক তেওঁৰ সৈতে ঘৰলৈ উভতাই নিবলৈ ক'লে কিন্তু পত্নীয়ে সন্মতি নিদিলে। তোমাক কওঁ যে হিতেশ আৰু জানভী নামৰ পতি পত্নীৰ এটা পুত্ৰ সন্তান আছিল। যাৰ কিছু সময়ৰ আগতে টাইফয়ড হৈছিল আৰু তাৰ ওচৰৰ ৰোহটকৰ এখন হস্পিতালত লৈ যোৱা হৈছিল দেখুৱাবলৈ। য'ত চিকিৎসকে তেওঁক দিল্লীলৈ ৰেফাৰ কৰিছিল। যেতিয়া তেওঁলোক দুয়ো পুত্ৰক লৈ দিল্লীলৈ গৈছিল, চিকিৎসকে তেওঁক চিকিৎসাত মৃত বুলি ঘোষণা কৰে। ইয়াৰ পিছত এগৰাকী মাতৃয়ে নিজৰ কলিজাৰ টুকুৰাটো সন্মুখত পৰি থকা দেখি বৰ দুখ পালে। ডাক্তৰে ক'লে যে তুমি ঘৰলৈ লৈ যোৱা তাৰ পিছত মাক-দেউতাক দুয়ো নিজৰ পুত্ৰৰ মৃতদেহ লৈ ঘৰলৈ আহিল।

মাতৃৰ মমতাৰ আগত হাৰ মানিলে যমৰাজে

হিতেশ আৰু জানভীয়ে নিজৰ ল'ৰাটোক ঘৰলৈ লৈ আহোতে বহু ৰাতি হৈছিল যাৰ ফলত শেষকৃত্য নহল। তেতিয়া তাইৰ মাকে নিজৰ মৃত পুত্ৰক সন্মুখত পৰি থকা দেখি বৰ দুখ পালে আৰু গোটেই ৰাতি পুত্ৰক সাবতি ধৰি কান্দি থাকিল। ভগৱানৰ লীলা বা চমৎকাৰ বুলি কোৱা গোটেই ৰাতি মাতৃৰ মমতা বৰষি আছিল শিশুৰ গাত, তাৰ পিছত শিশুৰ গাত কিছু লৰচৰ হৈছিল। যাৰ পিছত তাইক ওচৰৰ চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হ'ল। ডাক্তৰে পুনৰ চিকিৎসা আৰম্ভ কৰিলে আৰু কিছু সময়ৰ পিছত তেওঁৰ হুচ আহিল। ইয়াৰ পিছত শিশুটি সুস্থ হৈ ঘৰলৈ উভতিল। এইদৰে এগৰাকী মাতৃয়ে মমতাৰ বাবুলত যমৰাজৰ পৰা উভতাই নিলে পুত্ৰক।

মাতৃৰ মমতাৰ শক্তিত যদি আপুনি বিশ্বাস কৰে, তেন্তে লাইক আৰু বন্ধুবৰ্গক শ্বেয়াৰ কৰক।

Comments

Popular posts from this blog

কম্পিউটাৰ কোনে আৱিষ্কাৰ কৰিছিল জানো আহক

5 টকীয়া নোটত 45 হাজাৰ পাব পাৰে, জানি লওক বিক্ৰী কৰাৰ সহজ উপায়

চাহ কোনে আৰু কেতিয়া আৱিষ্কাৰ কৰিছিল ?