Omicron Variant ৰ এই ৩টা ডাঙৰ লক্ষণ, কৰ'নাৰ আন ষ্ট্ৰেইনতকৈ সম্পূৰ্ণ পৃথক

 দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ চিকিৎসকে শ্বেয়াৰ  কৰিলে গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য

অ'মিক্ৰনৰ লক্ষণবোৰ আগৰ ষ্ট্ৰেইনতকৈ সম্পূৰ্ণ বেলেগ

দুৰ্বল , গাৰ বিষ আৰু মূৰৰ বিষৰ ডাঙৰ লক্ষণ অ'মিক্ৰন

Omicron variant

Omicron variant (অ'মিক্ৰন ভেরিয়েণ্ট) : ভাৰতত কৰোনাভাইৰাছ অ'মিক্ৰন ভেরিয়েণ্টৰ দুটা ঘটনা কৰ্ণাটকত ওলাইছে, যেতিয়াৰ পৰা নতুন ষ্ট্ৰেইনৰ বাবে এই উদ্বেগ বৃদ্ধি পাইছে। চিকিৎসকৰ বিশ্বাস যে অমিক্ৰন ভেৰিয়েণ্ট কৰ'নাৰ ডেল্টা ভেৰিয়েণ্টতকৈ অধিক সংক্ৰামক। দক্ষিণ আফ্ৰিকাত প্ৰথমবাৰৰ বাবে পোৱা এই নতুন ষ্ট্ৰেইনটোৱে বিশ্বৰ আন দেশসমূহলৈ দ্ৰুত গতিত বিয়পি পৰিছে যে ই অত্যন্ত সংক্ৰামক। য'ত নতুন ভেৰিয়েণ্টটো কিমান মাৰাত্মক সেয়া এতিয়াও স্পষ্ট হোৱা নাই আৰু বিশ্বৰ WHO ৰ দল গৱেষণাত লাগি আছে।

দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ চিকিৎসকে শ্বেয়াৰ কৰিলে গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য

গৱেষণাৰ অন্তত, পৰিস্থিতি স্পষ্ট হ’ব কোভিড-১৯ৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট অ’মিক্ৰন লক্ষণ আৰু অন্যান্য বিষয়। ইতিমধ্যে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ এগৰাকী চিকিৎসকে শ্বেয়াৰ কৰিছে অ’মিক্ৰনৰ লক্ষণ আৰু ভেকচিনৰ প্ৰভাৱৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ মেডিকেল এচ'চিয়েচনৰ অধ্যক্ষ ডাঃ এঞ্জেলিক কোটজিয়ে কৈছে যে বহু দেশত সংক্ৰমণৰ সংখ্যা যথেষ্ট বৃদ্ধি হোৱা দেখা গৈছে।

Omicron Variant ৰ এইটো 3 টা প্ৰধান লক্ষণ

আইনাৰ ৰিপোৰ্ট মতে, ড° এঞ্জেলিক কোয়েটজিয়ে আগতীয়া চিহ্ন কৈছে যে অ'মিক্ৰনৰ লক্ষণবোৰ আগৰ ষ্ট্ৰেইনতকৈ বেলেগ হ'ব পাৰে। এঞ্জেলিক কোটজিয়ে অমিক্ৰনৰ প্ৰধান লক্ষণসমূহ ব্যাখ্যা কৰিছে যে ৰোগীসকলে আটাইতকৈ বেছি ভাগৰ, গাৰ বিষ আৰু মূৰৰ বিষ দেখা দিছে। লগতে কিছুমান ৰোগী দুৰ্বল হোৱাৰো অভিযোগ আছে। তেওঁ কৈছে যে কোনো ৰোগীয়ে এতিয়ালৈকে গোন্ধ লোৱাৰ ক্ষমতা হেৰুৱা বা সোৱাদ নোপোৱা বা নাকৰ জাম আৰু অতিপাত জ্বৰ হোৱাৰ কথা কোৱা নাই। 

নতুন ভেৰিয়েণ্টত ভেকচিন কাৰ্যকৰী হ'বনে?

ডাঃ এঞ্জেলিক ক'তজিয়ে কৈছে যে এতিয়াও কৰ'নাৰ ভেকচিন Omicron Variant ৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হ'ব যেন লাগিছে, কাৰণ ভেকচিন লোৱা মানুহৰ মৃদু লক্ষণ আছে। তেওঁ কৈছে প্ৰাথমিক স্বাস্থ্য সেৱা স্তৰত অমিক্ৰন ভেৰিয়েণ্ট ডেল্টা ভেৰিয়েণ্টতকৈ পাতল, কিন্তু চিকিৎসালয়ৰ স্তৰত ছবি সলনি হ'ব পাৰে। এতিয়া মাত্ৰ ভেৰিয়েণ্ট খোলাৰ দিন আৰু বেছি মানুহ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হোৱা নাই।

Comments

Popular posts from this blog

কম্পিউটাৰ কোনে আৱিষ্কাৰ কৰিছিল জানো আহক

5 টকীয়া নোটত 45 হাজাৰ পাব পাৰে, জানি লওক বিক্ৰী কৰাৰ সহজ উপায়

ছোৱালীবিলাকৰ প্ৰতি মাহে কিয় পিৰিয়ড হয় ?