5 টকীয়া নোটত 45 হাজাৰ পাব পাৰে, জানি লওক বিক্ৰী কৰাৰ সহজ উপায়

Live Assam: প্ৰায়েই আপুনি মন কৰিছে যে মানুহে পুৰণি মুদ্ৰা আৰু নোট ৰাখি ভাল পায় । এই নোটবোৰ ঘৰৰ পুৰণা বাকচত, চন্দুক বা কিতাপত পোৱা যায় । লগতে এনেকুৱা মানুহো আছে যাৰ পুৰণি মুদ্ৰা থকাৰ কথা মনত আছে, কিন্তু আপুনি জানেনে এই পুৰণি মুদ্ৰাই আপোনাক ৰাতিতে ধনী কৰিব পাৰে । 

আচলতে এনেকুৱা নোট ৰিয়েৰ কেটেগৰিত আহে । এইবোৰ বিভিন্ন বৈশিষ্ট্য থকা নোট । বিভিন্ন বৈশিষ্ট্য বা সংখ্যাৰ সৈতে এই নোটবোৰে আপোনাক এটা ভাল মূল্য পাব পাৰে । বহুত ভাল মানুহে এনেকুৱা নোট সংগ্ৰহ কৰে । 

মুদ্ৰা সংগ্ৰাহকসকলৰ ওচৰত এটাতকৈ অধিক ৰিয়েৰ নোট থাকে, ৰিয়েৰ নম্বৰ আৰু ফিচাৰ নোট আৰু ৰিয়েৰ মুদ্ৰা লাভ কৰে । তেওঁলোকে ইচ্ছা কৰিলে বহুত টকা ঘটিব পাৰে । এনেকুৱা নোট আৰু মুদ্ৰাৰ মূল্য প্ৰকৃত মূল্যতকৈ বহুগুণে বেছি । 

যদি আপোনাৰ ওচৰত 5 টকীয়া পুৰণা নোট আছে আৰু তাত ট্ৰেক্টৰৰ ছবি আছে । যদি ইয়াৰ সংখ্যা 786 হয় তেন্তে ইয়াৰ বাবে 35-45 হাজাৰ টকা পাব পাৰে । এনে নোটসমূহক এণ্টিকিউৰিৰ পিছৰ নোট হিচাপে গণ্য কৰা হয় । ৰিজাৰ্ভ বেংকেও বিশ্বাস কৰে যে এই ধৰণৰ নোটসমূহ অতি বিৰল । বহুতো ৱেবছাইটে এই নোট আৰু মুদ্ৰাবোৰৰ ভাল দাম বিচাৰি পায় । ইয়াৰ বাবে আপুনি এটা অতি সহজ কাম কৰিব লাগিব । 

আপোনাৰো যদি এই দুয়োটা বৈশিষ্ট্যৰে 5 টকীয়া নোট আছে, আপুনি ইয়াৰ পৰা বহুগুণে বেছি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । ঘৰত বহি এই কামটো কৰিব পাৰিব । এই টোকাটো বিক্ৰীৰ বাবে আপুনি Coin Bazzar ৱেবচাইট দৰ্শন কৰিব লাগিব । ইয়াত নিজকে বিক্ৰেতা হিচাপে পঞ্জীয়ন কৰি নোটখনৰ ফটো ক্লিক কৰি আপলোড কৰিব লাগিব । তেতিয়া বায়েৰে আপোনাক নিজেই যোগাযোগ কৰিব ।

Comments

Popular posts from this blog

কম্পিউটাৰ কোনে আৱিষ্কাৰ কৰিছিল জানো আহক

চাহ কোনে আৰু কেতিয়া আৱিষ্কাৰ কৰিছিল ?