CDS ৰাৱাট আৰু তেওঁৰ পত্নীসহ হেলিকপ্তাৰত উঠা লোকৰ নাম ওলাল তালিকা

Live Assam: বুধবাৰে তামিলনাডুৰ উটিত এখন সামৰিক হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হ'ল য'ত ডাঙৰ খবৰ যে হেলিকপ্টাৰখনত চীফ অৱ ডিফেন্স ষ্টাফ (CDS) বিপিন ৰাৱাট আৰু তেওঁৰ পত্নীয়েও আছিল ।

CDS-News

স্থানীয় সামৰিক বিষয়া ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈছে আৰু স্থানীয় লোকে জুইত পোৰা ৮০ শতাংশ স্থানীয় চিকিৎসালয়লৈ লৈ গৈছে বুলি সূত্ৰই জানিব পৰা গৈছে। দুৰ্ঘটনা হোৱা ঠাইডোখৰত কিছুমান শৰীৰ তললৈ দেখা যায়। মৃতদেহবোৰ আঁতৰাই পৰিচয় অনুসন্ধান কৰিবলৈ চেষ্টা চলি আছে। দুৰ্ঘটনাৰ ফটোবোৰত হেলিকপ্টাৰখন সম্পূৰ্ণ ক্ষতিগ্ৰস্ত আৰু জুইত জ্বলি থকা দেখা গৈছে। জেনেৰেল বিপিন ৰাৱাটৰ অৱস্থাৰ বিষয়ে এতিয়ালৈকে আনুষ্ঠানিকভাৱে একো কোৱা হোৱা নাই।

ইয়াৰ আগতে, লাগিৰি জিলাৰ ৱেলিংটন কেণ্টনলৈ লৈ যোৱা দুৰ্ঘটনাটোত তিনিজন যাত্ৰী আহত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। আমাক জনাওঁ যে জেনেৰেল বিপিন ৰাৱাট ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০১৬ৰ পৰা ৩১ ডিচেম্বৰলৈ সেনা প্ৰধান হিচাপে থাকিব লাগে। তেওঁ ১ জানুৱাৰীত ২০২০ত চীফ অফ ডিফেন্স ষ্টাফৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিছিল।

হেলিকপ্তাৰত উঠা সকলৰ তালিকা

হেলিকপ্টাৰত চীফ অৱ ডিফেন্স ষ্টাফ জেনেৰেল বিপিন ৰাৱাট, তেওঁৰ পত্নী, প্ৰতিৰক্ষা সহায়ক, চিকিউৰিটি কামাণ্ডো আৰু বায়ু সেনাৰ পাইলটসহ মুঠ ১৪ জন লোক উপস্থিত, ইয়াৰে ৯ জনৰ নাম-

১. জেনেৰেল বিপিন ৰাৱাট

২. মধুলিকা ৰাৱাট

৩. ব্ৰিগেডিয়াৰ LS নেতা

৪. লে। ক। হৰজিন্দৰ সিং

৫. নায়ক গুৰসেৱক সিং

৬. নায়ক জিতেন্দ্ৰ কুমাৰ

৭. লেন্স নায়ক বিবেক কুমাৰ

৮. লেন্স নায়ক  বি. সাই তেজা

৯. হভালদাৰ সতপাল

Comments

Popular posts from this blog

কম্পিউটাৰ কোনে আৱিষ্কাৰ কৰিছিল জানো আহক

5 টকীয়া নোটত 45 হাজাৰ পাব পাৰে, জানি লওক বিক্ৰী কৰাৰ সহজ উপায়

ছোৱালীবিলাকৰ প্ৰতি মাহে কিয় পিৰিয়ড হয় ?