জিঅ’ই ১ টকাত মুকলি কৰিলে ৩০ দিনৰ ভেলিডিটি পেক, লাভ কৰিব ইমান ডাটা

Reliance Jio: ৰিলায়েঞ্চ জিঅ’ই শেহতীয়াকৈ ইয়াৰ প্ৰিপেইড প্লেন বৃদ্ধি কৰিছে। এতিয়া তেওঁ মনে মনে নতুন পৰিকল্পনা আৰম্ভ কৰিছে। ৰিলায়েঞ্চ জিঅ'ই কিছুদিন আগতে ১১৯ টকাৰ প্লেন মুকলি কৰিছিল। এতিয়া সি ১ টকীয়া পেক লঞ্চ কৰিলে।

Jio

জিঅ’ৰ মোবাইল এপত এই প্লেন দেখা গৈছে কিন্তু এই পেকটো এই মুহূৰ্তত ৱেবচাইটত তালিকাভুক্ত হোৱা নাই। আপুনি এই পেকটো মূল্যৰ শাখাত চাব পাৰে। এইটো মূল্য শাখাৰ অন্য পৰিকল্পনাত তালিকাভুক্ত কৰা হৈছে।
Other Plans ত আপুনি দেখিব Reliance Jio ৰ নতুন ১ টকীয়া Plan 100 এমবি ডাটাৰ সৈতে 1 টকা প্ৰিপেইড প্লেন আহে। এই পৰিকল্পনাৰ বৈধতা 30 দিনৰ। দহ বাৰ মান ৰিচাৰ্জ কৰি দিয়া প্ৰায় 1GB ডাটা পাবা
অৰ্থাৎ আপুনি মাত্ৰ ১০ টকাত ৩০ দিনৰ বাবে ১ জিবি ডাটাৰ সুবিধা ল'ব পাৰিব। এই কোম্পানীটোৰ 15 টকীয়া 1GB 4G ডাটা ভাউচাৰ সুলভ মূল্যত। শুল্ক বৃদ্ধিৰ পিছত জিঅ’ই ১৫ টকাত ১ জিবি ডাটা দি আছে। 100 এম বি ডাটা শেষ হলে গতিবেগ কমি 64Kbps লৈ আহিব।
জিঅ'ৰ ১ টকীয়া প্ৰিপেইড প্লেন হৈছে দেশৰ বৰ্তমান আটাইতকৈ সস্তীয়া প্ৰিপেইড প্লান। নিম্ন আয়ৰ শ্ৰেণীৰ লোকসকলৰ বাবে এইটো এটা ভাল পৰিকল্পনা যি যেতিয়া প্ৰয়োজন হয় তেতিয়া বেছি ডাটা কিনিব নোৱাৰে। 100 এম বি ডাটা গ্ৰাহকক 30 দিনৰ বাবে দিয়া হয়।
এনেদৰে কাৰোবাক যদি 400MB ডাটা লাগে, তেওঁ এই প্লেনেৰে চাৰিগুণ ৰিচাৰ্জ কৰিব পাৰিব। এইটোৱে তেওঁলোকক বেছি ডাটা পেক ল'বলৈ বাধ্য নকৰে। আন কোনো টেলিকম কোম্পানীয়ে তেওঁলোকৰ গ্ৰাহকক এই সস্তীয়া পেকটো এতিয়াই প্ৰদান কৰা নাই।

Comments

Popular posts from this blog

কম্পিউটাৰ কোনে আৱিষ্কাৰ কৰিছিল জানো আহক

5 টকীয়া নোটত 45 হাজাৰ পাব পাৰে, জানি লওক বিক্ৰী কৰাৰ সহজ উপায়

ছোৱালীবিলাকৰ প্ৰতি মাহে কিয় পিৰিয়ড হয় ?