জানো আহক আপুনি ধনী হোৱাৰ আগতে কেনেধৰণৰ সংকেত পোৱা যায়

 বৰ্তমান যুগত টকা মানুহৰ জীৱনৰ প্ৰথম প্ৰয়োজন হৈ পৰিছে। আজিৰ সময়ত টকা নহলে একো কামেই কৰিব নোৱাৰি বুলি বিশ্বাস হয়। সেয়ে সকলো মানুহে বিচাৰে যে নিজৰ ঘৰত মা লক্ষ্মীৰ বসতি হওক। যিহেতু আমি সকলোৱে জানো লক্ষ্মী হৈছে ধনৰ অধিষ্ঠাত্ৰী দেৱী। জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মতে ধনৰ অধিষ্ঠাত্ৰী দেৱী লক্ষ্মী ঘৰলৈ অহাৰ আগতে সংকেত দিয়ে। আপোনাৰো যদি এনেকুৱা সংকেত আহিছে তেন্তে বুজিব আপুনি অতি সোনকালে ধনী হবলৈ গৈ আছে... 

Maa-laxmi

জানো আহক আপুনি ধনী হোৱাৰ আগতে কেনেধৰণৰ সংকেত পায়... 

হঠাৎ ফেঁচা দেখা পালে শুভ লক্ষণ বুলি ধৰা হয়। কাৰণ ফেঁচাটো দিনত সোনকালে দেখা পোৱা নাযায়। ফেঁচাই দিনত শোৱে আৰু ৰাতি সাৰ পায় বুলি আমি সকলোৱে জানো। ফেঁচাক মা লক্ষ্মীৰ বাহন বুলি জনা যায় । দিনত ফেঁচা দেখিলে বুজিব মা লক্ষ্মীয়ে আপোনাক দৰ্শন দিছে, কাৰণ যত ফেঁচা থাকে তাত মা লক্ষ্মী বাস কৰে। 

হঠাৎ সৰু ছোৱালী লগ পোৱা 

হিন্দু ধৰ্মীয় শাস্ত্ৰত ছোৱালীবোৰক মা দূৰ্গা বুলি গণ্য কৰা হয়, সেইবাবে তেওঁলোকক পূজা কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যিখন ঘৰত সৰু ছোৱালী থাকে সেইখন ঘৰত টকাৰ অভাৱ নাই। বিশ্বাস যে যদি আপুনি কামৰ পৰা ঘৰৰ বাহিৰলৈ ওলাই গৈছে আৰু আপুনি এজনী সৰু ছোৱালী দেখা পায়, তেন্তে এইটো আপোনাৰ বাবে ভাল। 

মেকুৰীৰ দৰ্শন 

ৰাস্তাত মেকুৰী চাই আমি প্ৰায়েই বাট সলাওঁ বা ৰৈ দিওঁ । কেৱল সেয়াই নহয়, যেতিয়া মেকুৰী ঘৰত সোমোৱা দেখিলে, তেতিয়া মেকুৰীক ঘৰৰ পৰা কোনোমতে বাহিৰ কৰিবলৈ তেওঁলোকে সকলো ধৰণৰ হেণ্ডকাফ তুলি লয়। কিন্তু ঘৰত মেকুৰী এটা থকাটো বহুত শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। যদি আপুনি মেকুৰী দেখা পাই আৰু আপুনি ৰাস্তা সলনি নকৰে , আৰু মেকুৰী জনীক স্বাগতম জনাই। এনে কৰিলে মা লক্ষ্মী প্ৰসন্ন হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। 

গাখীৰৱালাক দেখা পোৱা 

যদি আপুনি কোনো কামৰ বাবে ঘৰৰ পৰা ওলাই যায় আৰু হঠাৎ যদি আপুনি গাখীৰৱালাক দেখা পাই তেন্তে বুজিব যে আজি আপোনাৰ বাবে বহুত ভাল দিন। গাখীৰক ঐশ্বৰ্য্যৰ চিন বুলি বিশ্বাস কৰা হয়, য'ত ধনৰ অধিষ্ঠাত্ৰী দেৱী লক্ষ্মী বাস কৰে।

Comments

Popular posts from this blog

কম্পিউটাৰ কোনে আৱিষ্কাৰ কৰিছিল জানো আহক

5 টকীয়া নোটত 45 হাজাৰ পাব পাৰে, জানি লওক বিক্ৰী কৰাৰ সহজ উপায়

চাহ কোনে আৰু কেতিয়া আৱিষ্কাৰ কৰিছিল ?